WWW - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

ETHCOM

2nd Transnational Project Meeting oraz Learning Training Teaching Activity

W dniach 18-21 października 2022r. zespół projektu ETHCOM z Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie był organizatorem drugiego TPM oraz LTTA w ramach projektu ETHCOM: "Strengthening the ethical competence of future nurses and midwives: An inter-professional action-learning project on experiential training methods".

W spotkaniu wzięli udział partnerzy projektu z:

·         UC LIMBURG (Belgia)

·         KATHOLIEKE HOGESCHOOL VIVES ZUID, Kortijk (Belgia)

·         ESCOLA SUPERIOR DE ENFERMAGEM DE COIMBRA (Portugalia)

·         LAUREA-AMMATTIKORKEAKOULU (Finlandia)

 

 

Goście mieli okazję odbyć wizytę w miejscach kluczowych dla kształcenia pielęgniarek i położnych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Partnerzy zostali zaproszeni do Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie przy ul. Jaczewskiego, gdzie studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbywają dużą część zajęć klinicznych. Podczas wizyty w szpitalu przedstawiono zarys strategii placówki w zakresie edukacji klinicznej studentów pielęgniarstwa i położnictwa. Uczestnicy spotkania odwiedzili również Zintegrowane Interdyscyplinarne Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie, gdzie poznali strategię edukacji w zakresie kompetencji opiekuńczych studentów naszego Uniwersytetu.

Bardzo refleksyjnym elementem naszego spotkania była wizyta z przewodnikiem w obozie koncentracyjnym na Majdanku. W trakcie tej wizyty poznaliśmy historię więźniów obozu w czasie II wojny światowej oraz rozważaliśmy wartości etyczne i postawy pielęgniarek oraz lekarzy będących więźniami obozu.

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu Pani profesor Ann Gallagher z University of Exeter Medical School, UK na temat: ,,A slow approach to ethical competence”. Wykład ten stanowił inspirację do dalszej pracy nad zadaniami w projekcie. W trakcie spotkania omówiono etap realizacji prac wykonanych przez partnerów w ramach projektu. Ważną częścią spotkania było przedstawienie opracowanych metod do nauczania etyki bazujących na doświadczeniu. Opracowaliśmy także dalsze plany dotyczące rezultatów projektu, którymi są: ETHCOM Toolkit, ETHCOM Manifest, ETHCOM Network, ETHCOM Library.

Kolejne spotkanie odbędzie się w czerwcu 2023 w Laurea University of Applied Sciences w Finlandii.

Projekt jest finansowany w ramach programu Erasmus +, KA220-HED - Cooperation partnerships in higher education (Agreement Number: 2021-1-BE02-KA220-HED-000032015).

oraz w social mediach.http://www.ethcom.project.umlub.pl/Zapraszamy do śledzenia naszego projektu na stronie: http://www.ethcom.project.umlub.pl/

 

1st Multiplier Event, 3rd Transnational Project Meeting oraz Learning Training Teaching Activity

W dniach 05-09 czerwca 2023 zespół z Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie brał udział w spotkaniu w ramach projektu ETHCOM: "Strengthening the ethical competence of future nurses and midwives: An inter-professional action-learning project on experiential training methods", które odbyło się w Finlandii.

Podczas spotkania odbył się 1 Multiplier Event, którego celem było przedstawienie pierwszych wyników projektu szerszemu gronu odbiorców. Wzięli w nim udział przedstawiciele różnych państw zainteresowani tematem etyki, władze uczelni, nauczyciele, studenci. Podczas wydarzenia usłyszeliśmy kilka wspaniałych wykładów, wygłoszonych przez: Guusa Timmerman, Linusa Vanlaere, a także Margit Eckardt. Przedstawiciele projektu ETHCOM wprowadzili uczestników w główne cele projektu jak:

ETHCOM TOOLKIT zaprezentowane przez Ann Lammens

ETHCOM MANIFEST zaprezentowane przez Rogério Rodrigues

ETHCOM NETWORK zaprezentowane przez Beatę Dobrowolską

ETHCOM LIBRARY zaprezentowane przez Teija-Kaisa Aholaakko

W kolejnych dniach odbyły się aktywności związane z trzecim Transnational Project Meeting oraz trzecim Learning Teaching Training. Podczas spotkania mieliśmy okazję podzielić się postępami w zakresie przygotowywania metod nauczania etyki opartych na doświadczeniu oraz wymiany wskazówek, które pomogą w doskonaleniu ETHCOM TOOLKIT. W trakcie warsztatów opracowywaliśmy i doskonaliliśmy rozwiązania dla ETHCOM MANIFEST i ETHCOM NETWORK. Pracowaliśmy także nad Mid-term report projektu oraz raportem dotyczącym wpływu projektu ETHCOM na organizacje partnerskie, system, nauczycieli i uczniów. Podczas wizyty w Finlandii mieliśmy również okazję odbyć ETHIC WALK w pięknych okolicznościach przyrody Narodowego Parku Haltia, spacer był okazją do swobodnych rozmów o projekcie, jak również wymiany doświadczeń i wrażeń dotyczących uczestnictwa w projekcie.

Zapraszamy do śledzenia naszego projektu na stronie: http://www.ethcom.project.umlub.pl/ oraz innych social mediach.

Kalendarz

Luty 2024

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29